Rubycon 470μF Electrolytic Capacitor 400V dc, Through Hole - 400MXG470MEFCSN35X35
Κωδικός Προϊόντος της RS: 749-7379Κατασκευαστής: RubyconΚωδικός Κατασκευαστή: 400MXG470MEFCSN35X35
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Rubycon
Capacitance
470µF
Voltage
400V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
35 (Dia.) x 35mm
Height
35mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Diameter
35mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
3000h
Series
MXG
Tolerance
±20%
Ripple Current
1.66A
Leakage Current
3√CV μA
Λεπτομέρειες Προϊόντος
MXG Series
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Rubycon
Capacitance
470µF
Voltage
400V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
35 (Dia.) x 35mm
Height
35mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Diameter
35mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
10mm
Lifetime
3000h
Series
MXG
Tolerance
±20%
Ripple Current
1.66A