Rubycon 2.2μF Electrolytic Aluminium Electrolytic Capacitor 50V dc, Surface Mount - 50SGV2R2M4X6.1
Κωδικός Προϊόντος της RS: 704-3641Κατασκευαστής: RubyconΚωδικός Κατασκευαστή: 50SGV2R2M4X6.1
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Rubycon
Capacitance
2.2µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Electrolytic
Dimensions
4 (Dia.) x 6.1mm
Height
6.1mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
4mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
1mm
Lifetime
2000h
Ripple Current
11mA
Leakage Current
0.01 CV or 3 μA
Tolerance
±20%
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 2.2 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHB1H2R2R
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 25) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
P.O.A.
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Rubycon
Capacitance
2.2µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Surface Mount
Technology
Electrolytic
Dimensions
4 (Dia.) x 6.1mm
Height
6.1mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
4mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
1mm
Lifetime
2000h
Ripple Current
11mA
Leakage Current
0.01 CV or 3 μA
Tolerance
±20%