Schmersal IFL 15-30M-10ST1P Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 PNP IFL 250V ac 15 mm 30 V dc 200 mA
Κωδικός Προϊόντος της RS: 282-6437Κατασκευαστής: SchmersalΚωδικός Κατασκευαστή: IFL 15-30M-10ST1P
brand-logo
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Thread Size
M30
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
51mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Connector
Mount Type
Non-Flush
Maximum Supply Voltage
250V ac
Housing Material
Brass
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
DIN VDE 0660-208, EN IEC 60947-5-2
Maximum Switching Frequency
100Hz
Shielding
Unshielded
Series
IFL
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Germany
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Thread Size
M30
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
51mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
Connector
Mount Type
Non-Flush
Maximum Supply Voltage
250V ac
Housing Material
Brass
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Detection
15mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
Maximum Switching Frequency
100Hz