SICK IM30-15BPS-ZW1 Threaded Barrel Proximity Sensor IM30, M30 400mA 30 V dc
Κωδικός Προϊόντος της RS: 285-1911Κατασκευαστής: SICKΚωδικός Κατασκευαστή: IM30-15BPS-ZW1
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M30
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
60mm
IP Rating
IP67
Width
30mm
Housing Material
Brass Nickel Plated
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Maximum Switching Frequency
150Hz
Shielding
Yes
Series
IM30
Switching Current
400mA
Χώρα Προέλευσης
Italy
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M30
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
60mm
IP Rating
IP67
Width
30mm
Housing Material
Brass Nickel Plated
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Maximum Switching Frequency
150Hz
Shielding
Yes
Series
IM30
Switching Current
400mA