SICK IME30-20BPSZC0S Threaded Barrel Proximity Sensor, M30 x 1.5 PNP IME 30V 20 mm 30 V dc 200mA
Κωδικός Προϊόντος της RS: 184-6367Κατασκευαστής: SICKΚωδικός Κατασκευαστή: IME30-20BPSZC0S
Thread Size
M30 x 1.5
Length
71mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
4-Pin M12 Male Connector
Mount Type
Flush
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Nickel Plated Brass
Maximum Detection
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
75°C
Standards/Approvals
CE Certified, cULus Listed
Maximum Switching Frequency
200Hz
Shielding
Shielded
Series
IME
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Hungary
Λεπτομέρειες Προϊόντος
IME Series Inductive Sensors
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Thread Size
M30 x 1.5
Length
71mm
IP Rating
IP67
Terminal Type
4-Pin M12 Male Connector
Mount Type
Flush
Width
30mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Nickel Plated Brass
Maximum Detection
20mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Operating Temperature
75°C
Standards/Approvals
CE Certified, cULus Listed
Maximum Switching Frequency
200Hz
Shielding
Shielded
Series
IME
Switching Current
200mA