SICK IMF12-04BPSNC0S Threaded Barrel Proximity Sensor, M12 x 1 PNP IMF12-04BPSNC0S 30V 4 mm 30 V dc 200mA
Κωδικός Προϊόντος της RS: 209-2470Κατασκευαστής: SICKΚωδικός Κατασκευαστή: IMF12-04BPSNC0S
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M12 x 1
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
65mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
4-Pin
Mount Type
Flush
Width
12mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Stainless Steel
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Detection
4mm
Maximum Operating Temperature
100°C
Standards/Approvals
EN 60529, ISO 20653:2013-03, EN 60947-5-2
Maximum Switching Frequency
2kHz
Shielding
Unshielded
Series
IMF12-04BPSNC0S
Switching Current
200mA
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Hungary
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M12 x 1
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
65mm
IP Rating
IP68, IP69K
Terminal Type
4-Pin
Mount Type
Flush
Width
12mm
Maximum Supply Voltage
30V
Housing Material
Stainless Steel
Minimum Operating Temperature
-40°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Materials Detected
Metal
Maximum Detection
4mm
Maximum Operating Temperature
100°C
Standards/Approvals
Maximum Switching Frequency
2kHz
Shielding
Unshielded
Series
IMF12-04BPSNC0S
Switching Current
200mA