SICK UM30-212112 Threaded Barrel Proximity Sensor UM30, M30 x 1.5 600 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Κωδικός Προϊόντος της RS: 700-2867Κατασκευαστής: SICKΚωδικός Κατασκευαστή: UM30-212112
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
84mm
IP Rating
IP67, IP65
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Metal
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Series
UM30
Switching Current
200mA
Response Time
64ms
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Germany
Λεπτομέρειες Προϊόντος
UM30-212 & UM30-213 Series
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Sick Barrel-Style Proximity Sensor, M30 x 1.5, 60 → 350 mm Detection, PNP Output, 9 → 30 V dc, IP65
P.O.A.Μονάδας (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
SICK UM30-212111 Threaded Barrel Distance Sensor UM30, M30 x 1.5 600 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Proximity Sensor
Body Style
Threaded Barrel
Length
84mm
IP Rating
IP67, IP65
Width
3mm
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Metal
Maximum Detection
600mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Depth
30mm
Maximum Switching Frequency
12Hz
Series
UM30
Switching Current
200mA
Response Time
64ms
Output Type
PNP
Χώρα Προέλευσης
Germany
Λεπτομέρειες Προϊόντος
UM30-212 & UM30-213 Series