SICK UM30-213111 Threaded Barrel Distance Sensor UM30, M30 x 1.5 2000 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Προβολή όλων σε Proximity Sensors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Distance Sensor
Body Style
Threaded Barrel
IP Rating
IP67, IP65
Length
84mm
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Metal
Width
3mm
Maximum Detection
2000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Switching Current
200mA
Response Time
92ms
Output Type
PNP
Depth
84mm
Maximum Switching Frequency
8Hz
Series
UM30
Χώρα Προέλευσης
Germany
Λεπτομέρειες Προϊόντος
UM30-212 & UM30-213 Series
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Sick Barrel-Style Proximity Sensor, M30 x 1.5, 200 → 2000 mm Detection, PNP Output, 12 → 30 V dc, IP65
P.O.A.Μονάδας (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
SICK UM30-212111 Threaded Barrel Distance Sensor UM30, M30 x 1.5 600 mm 200mA PNP 3V 30 V dc
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
Sick
Thread Size
M30 x 1.5
Product Type
Distance Sensor
Body Style
Threaded Barrel
IP Rating
IP67, IP65
Length
84mm
Maximum Supply Voltage
3V
Housing Material
Metal
Width
3mm
Maximum Detection
2000mm
Minimum Operating Temperature
-25°C
Maximum DC Voltage
30V dc
Maximum Operating Temperature
70°C
Standards/Approvals
CE
Switching Current
200mA
Response Time
92ms
Output Type
PNP
Depth
84mm
Maximum Switching Frequency
8Hz
Series
UM30
Χώρα Προέλευσης
Germany
Λεπτομέρειες Προϊόντος
UM30-212 & UM30-213 Series