SMC 2 Finger Double Acting Action Pneumatic Gripper, MHKL2-16D, Parallel Gripping Type
Κωδικός Προϊόντος της RS: 235-3292Κατασκευαστής: SMCΚωδικός Κατασκευαστή: MHKL2-16D
brand-logo
Προβολή όλων σε Pneumatic Grippers
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
SMC
Number of Fingers
2
Product Type
Pneumatic Gripper
Bore Size
16mm
Gripping Type
Parallel
Action Type
Double Acting
Stroke Length
14mm
Series
MHK
Weight
164g
Gripping Force - Internal
30N
Open Width
28.6mm
Gripping Force - External
27N
Closed Width
14.6mm
Minimum Operating Temperature
-10°C
Maximum Operating Temperature
60°C
Length
83mm
Height
23.6mm
Standards/Approvals
RoHS
Maximum Operating Frequency
90cpm
Χώρα Προέλευσης
Japan
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Brand
SMC
Number of Fingers
2
Product Type
Pneumatic Gripper
Bore Size
16mm
Gripping Type
Parallel
Action Type
Double Acting
Stroke Length
14mm
Series
MHK
Weight
164g
Gripping Force - Internal
30N
Open Width
28.6mm
Gripping Force - External
27N
Closed Width
14.6mm
Minimum Operating Temperature
-10°C
Maximum Operating Temperature
60°C
Length
83mm
Height
23.6mm