Κωδικός Προϊόντος της RS: 166-2279Κατασκευαστής: Taiwan SemiconductorΚωδικός Κατασκευαστή: SMCJ30CA
brand-logo
Προβολή όλων σε TVS Diodes
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Bi-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
33.3V
Mount Type
Surface
Package Type
DO-214
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
30V
Pin Count
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
1.5kW
Clamping Voltage VC
48.4V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Test Current It
1mA
Maximum Peak Pulse Current Ippm
31A
Number of Elements per Chip
1
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
2.75mm
Length
7.15mm
Standards/Approvals
FBI
Series
SMCJ
Maximum Reverse Leakage Current
5μA
Automotive Standard
No
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Transient Voltage Suppressors SMT Bidirectional 1500W, SMCJ Series, Fairchild Semiconductor
Single-digit 7-segment Blue LED Displays
Single-digit 7-segment Blue LED displays from Broadcom (Avago Technologies).
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
STMicroelectronics 1-Element Bi-Directional TVS Diode, 1.5 kW, 2-Pin DO-214
Littelfuse SMCJ30CA 1-Element Bi-Directional TVS Diode, 1.5 kW, 2-Pin DO-214
Προβολή όλων σε TVS Diodes
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Taiwan Semiconductor 1-Element Bi-Directional TVS Diode, 1.5 kW, 2-Pin DO-214
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Bi-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
33.3V
Mount Type
Surface
Package Type
DO-214
30V
Pin Count
2
1.5kW
Clamping Voltage VC
48.4V
Minimum Operating Temperature
-55°C
Test Current It
1mA
31A
Number of Elements per Chip
1
Maximum Operating Temperature
150°C
Height
2.75mm
Length
7.15mm
Standards/Approvals
FBI
Series
SMCJ
5μA
Automotive Standard
No
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος