TDK-Lambda DRB120/240-3 DIN Rail DIN Rail Power Supply 575V ac AC Input 12V dc, 10 A Output DC 120 W
brand-logo
Προβολή όλων σε DIN Rail Power Supplies
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
DIN Rail Power Supply
Series
DRB120/240-3
Sub Type
DIN Rail
Maximum Output Voltage
12V dc
Electrical Phase
3
Input Voltage Type
AC
Power
120W
Output Current
10A
Minimum Operating Temperature
-25°C
Output Voltage Type
DC
Remote signal DC-OK
Yes
Maximum Operating Temperature
70°C
Height
129mm
Depth
135.7mm
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
Width
55mm
Maximum Input Voltage
575V ac
Efficiency
93.1%
Minimum Input Voltage
350V ac
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Product Type
DIN Rail Power Supply
Series
DRB120/240-3
Sub Type
DIN Rail
Maximum Output Voltage
12V dc
Electrical Phase
3
Input Voltage Type
AC
Power
120W
Output Current
10A
Minimum Operating Temperature
-25°C
Output Voltage Type
DC
Remote signal DC-OK
Yes
Maximum Operating Temperature
70°C
Height
129mm
Depth
135.7mm
Hazardous Area Certification
No
Standards/Approvals
Width
55mm
Maximum Input Voltage
575V ac
Efficiency
93.1%
Minimum Input Voltage
350V ac