TE Connectivity 47 Ω Wirewound Resistor 3 W 5 % EP3W47RJ
Κωδικός Προϊόντος της RS: 762-9134Κατασκευαστής: TE ConnectivityΚωδικός Κατασκευαστή: EP3W47RJ
brand-logo
Προβολή όλων σε Through Hole Resistors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Resistance
47Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
3W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
5%
Packaging
Ammo Pack
Voltage
500V
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
No
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
17.5mm
Diameter
6.5mm
Standards/Approvals
No
Width
6.5mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Lead Diameter
0.75mm
Χώρα Προέλευσης
Thailand
Λεπτομέρειες Προϊόντος
EP Series Anti Surge Resistor, Axial
Ceramic Wirewound, Axial - 1W to 17W
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Επιλέγξτε συσκευασία
Επιλέγξτε συσκευασία
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδαςPer Πακέτο
Προδιαγραφές
Resistance
47Ω
Product Type
Resistor
Power Rating
3W
Resistor Type
Power
Tolerance ±
5%
Packaging
Ammo Pack
Voltage
500V
Axial/Radial
Axial
Technology
Wirewound
Series
EP
Automotive Standard
Pin Count
2
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
155°C
Length
17.5mm
Diameter
6.5mm
Standards/Approvals
Width
6.5mm
Temperature Coefficient
+300 ppm/°C
Lead Diameter
0.75mm
Χώρα Προέλευσης
Thailand
Λεπτομέρειες Προϊόντος