TE Connectivity, 2.2Ω 40W Wire Wound Chassis Mount Resistor SQBW402R2JFASTON ±5%
brand-logo
Προβολή όλων σε Chassis Mount Resistors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Resistance
2.2Ω
Power Rating
40W
Series
SQ
Package/Case
Planar
Tolerance
±5%
Technology
Wire Wound
Termination Style
Tab
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
+250°C
Minimum Temperature Coefficient
-300ppm/°C
Maximum Temperature Coefficient
+300ppm/°C
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
SQB Series 20W to 40W
Click here to find out more
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (διαθέσιμο σε ένα κουτί) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Επιλέγξτε συσκευασία
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
Προδιαγραφές
Resistance
2.2Ω
Power Rating
40W
Series
SQ
Package/Case
Planar
Tolerance
±5%
Technology
Wire Wound
Termination Style
Tab
Minimum Operating Temperature
-55°C
Maximum Operating Temperature
+250°C
+300ppm/°C
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
SQB Series 20W to 40W