TRACOPOWER Embedded Switch Mode Power Supply SMPS, TXL 060-0524DI, 5 V dc, 24 V dc, 2.2 A, 6 A, 60W, Dual Output, 120
Κωδικός Προϊόντος της RS: 418-2263Κατασκευαστής: TRACOPOWERΚωδικός Κατασκευαστή: TXL 060-0524DI
brand-logo
Προβολή όλων σε Switching Power Supplies
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Output Voltage
5 V dc, 24 V dc
Output Current
2.2 A, 6 A
Power Rating
60W
Number of Outputs
2
Input Voltage
120 → 375 V dc, 85 → 264 V ac
Mounting Type
Chassis Mount
Package Type
Enclosed
Length
169mm
Width
95mm
Depth
38mm
Efficiency
70 → 84%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
700g
Maximum Temperature
+70°C
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
15W to 600W, Universal Input, Single/Multi Output, TXL Series
Approvals
UL, cUL, CB report
Standards
UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1 2nd edition
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9A
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9AΚατασκευαστής: TRACOPOWER
MEAN WELL, RD-65B, 4A
MEAN WELL, RD-65B, 4AΚατασκευαστής: MEAN WELL
TDK-Lambda, LS25-24, 1.1A
TDK-Lambda, LS25-24, 1.1AΚατασκευαστής: TDK-Lambda
TRACOPOWER Switching Power Supply, TOP 60254 2 Output 24V dc, 6A, 55 W, Input 110 V dc, 90V ac to  264V ac
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
P.O.A.
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9A
MEAN WELL, RD-65B, 4A
TDK-Lambda, LS25-24, 1.1A
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Output Voltage
5 V dc, 24 V dc
Output Current
2.2 A, 6 A
Power Rating
60W
Number of Outputs
2
Input Voltage
120 → 375 V dc, 85 → 264 V ac
Mounting Type
Chassis Mount
Package Type
Enclosed
Length
169mm
Width
95mm
Depth
38mm
Efficiency
70 → 84%
Minimum Temperature
-10°C
Weight
700g
Maximum Temperature
+70°C
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Approvals
UL, cUL, CB report
Standards
TRACOPOWER, TXLN 080-215, 9A
MEAN WELL, RD-65B, 4A
TDK-Lambda, LS25-24, 1.1A