XP Power AC-DC Converter, ECL10US48-P, 48V dc, 210mA, 10W, 1 Output, 120 → 370 V dc, 85 → 264 V ac Input
Κωδικός Προϊόντος της RS: 122-7727Κατασκευαστής: XP PowerΚωδικός Κατασκευαστή: ECL10US48-P
brand-logo
Προβολή όλων σε Switching Power Supplies
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Output Voltage
48V dc
Output Current
210mA
Power Rating
10W
Number of Outputs
1
Input Voltage
120 → 370 V dc, 85 → 264 V ac
Mounting Type
PCB Mount
Package Type
Open Frame
Length
49.5mm
Width
25.4mm
Depth
18.5mm
Efficiency
82%
Minimum Temperature
-20°C
Weight
26g
Maximum Temperature
+70°C
Χώρα Προέλευσης
China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
XP Power - ECL Series of 5-30 W AC-DC Power Supplies
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
XP Power
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
XP Power Switching Power Supply, ECL15US48-T 48V dc, 320mA, 15 W, Input 85V ac to  264V ac
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
P.O.A.
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Output Voltage
48V dc
Output Current
210mA
Power Rating
10W
Number of Outputs
1
Input Voltage
120 → 370 V dc, 85 → 264 V ac
Mounting Type
PCB Mount
Package Type
Open Frame
Length
49.5mm
Width
25.4mm
Depth
18.5mm
Efficiency
82%
Minimum Temperature
-20°C
Weight
26g
Maximum Temperature
+70°C
Χώρα Προέλευσης
China
Λεπτομέρειες Προϊόντος