XP Power Switching Power Supply, ECM60UT31 3 Output 12V dc, 60 W, Input 120 V dc, 90V ac to 264V ac
brand-logo
Προβολή όλων σε Switching Power Supplies
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
3
Mount Type
Chassis
Power
60W
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
27mm
Length
101.6mm
Weight
150g
Standards/Approvals
Width
50.8mm
Efficiency
85%
Series
ECM
Maximum Input Voltage
264V ac
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
120, 90V dc
Λεπτομέρειες Προϊόντος
XP Power - ECM60 Series of AC-DC Power Supplies
The ECM60 series from XP Power offers an excellent range of open frame, 60 W power supplies, all of which are IT and medically approved. These highly reliable, compact power supplies all feature either a class I or class II construction. The range is convection-cooled and has an operating temperature from 0 °C to +70 °C Operating temperature.
Switch Mode - XP Power
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
XP Power Switching Power Supply, ECM40UT31 3 Output 12V dc, 6A, 40 W, Input 120 V dc, 90V ac to  264V ac
Artesyn Switching Power Supply, LPT62 3 Output 12V dc, 60 W, Input 85V ac to  300V dc
EOS Switching Power Supply, LFMVLT60-3200, 5 V dc, ±12 V dc, 3 A, 8 A, 500 mA, 60W, Triple Output, 180 → 264 V
P.O.A.Μονάδας (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδας
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
3
Mount Type
Chassis
Power
60W
Minimum Operating Temperature
0°C
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
27mm
Length
101.6mm
Weight
150g
Standards/Approvals
Width
50.8mm
Efficiency
85%
Series
ECM
Maximum Input Voltage
264V ac
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
120, 90V dc
Λεπτομέρειες Προϊόντος
Switch Mode - XP Power