XP Power Switching Power Supply, EPL225PS12 12V dc, 18.75A, 225 W, Input 85V ac to 264V ac
brand-logo
Προβολή όλων σε Switching Power Supplies
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Chassis
Power
225W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
18.75A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
29.6mm
Length
101.6mm
Weight
195g
Standards/Approvals
EN 60950-1, IEC 60950-1, UL 60950-1, CSA22.2 No. 234 per cUL
Width
50.8mm
Efficiency
93%
Series
EML
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
18.75A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Χώρα Προέλευσης
Taiwan, Province Of China
Λεπτομέρειες Προϊόντος
XP Power - EPL225 Series Switch Mode Power Supply
Switch Mode - XP Power
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
XP Power AC-DC Converter, ECP225PS12, 12V dc, 18.75A, 225W, 1 Output, 80 → 264V ac Input Voltage
P.O.A.Μονάδας (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
XP Power Switching Power Supply, EPL225PS18 , 18V dc, 12.5A, 225W, 1 Output, 85 → 264V ac Input Voltage
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
Quantity ΠοσότηταΤιμή μονάδας
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Number of Outputs
1
Mount Type
Chassis
Power
225W
Minimum Operating Temperature
-20°C
SMPS Output Current
18.75A
Maximum Operating Temperature
70°C
Depth
29.6mm
Length
101.6mm
Weight
195g
Standards/Approvals
Width
50.8mm
Efficiency
93%
Series
EML
Maximum Input Voltage
264V ac
Output Current
18.75A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac