Panasonic 10 μF Aluminium Electrolytic Capacitor 25 V dc, Surface Mount Solder - EEEFK1E100R 2000
brand-logo
Προβολή όλων σε Aluminium Capacitors
Τεχνικό φυλλάδιο
Προδιαγραφές
Capacitance
10μF
Product Type
Aluminium Electrolytic Capacitor
Mount Type
Surface Mount
Packaging
Carrier Tape
Height
5.8mm
Polarity
Polar
Length
5.8mm
Package/Case
2000
Minimum Operating Temperature
-55°C
Pin Count
2
Termination Type
Solder
Maximum Operating Temperature
105°C
Lifetime
2000 h
Standards/Approvals
RoHS
Tolerance ±
20%
Ripple Current
90mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
1.35Ω
Series
FK
Automotive Standard
AEC-Q200
Dissipation Factor
200%