Panasonic 390μF Electrolytic Capacitor 50V dc, Through Hole - EEUFC1H391
Κωδικός Προϊόντος της RS: 315-0883Κατασκευαστής: PanasonicΚωδικός Κατασκευαστή: EEUFC1H391
Capacitance
390µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
12.5 (Dia.) x 20mm
Height
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
12.5mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000h
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
63mΩ
Series
FC Radial
Ripple Current
1.48A
Leakage Current
3 μA
PRICED TO CLEAR
Yes
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 330μF - 680μF
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Panasonic 390 μF Capacitor 63 V dc, Radial, Through Hole - EEUFC1J391 Radial Lead
Ημερομηνία αποθέματος προσωρινά μη διαθέσιμη
P.O.A.
Μονάδας (Σε ένα πακέτο των 5) (Exc. Vat)Χωρίς Φ.Π.Α
Επιλέγξτε συσκευασία
P.O.A.
Επιλέγξτε συσκευασία
Click here to find out more
Μπορεί να σας ενδιαφέρει
Capacitance
390µF
Voltage
50V dc
Mounting Type
Through Hole
Technology
Electrolytic
Dimensions
12.5 (Dia.) x 20mm
Height
20mm
Minimum Operating Temperature
-55°C
Diameter
12.5mm
Maximum Operating Temperature
+105°C
Lead Pitch
5mm
Lifetime
5000h
Tolerance
±20%
Equivalent Series Resistance
63mΩ
Series
FC Radial
Ripple Current
1.48A
Leakage Current
3 μA
PRICED TO CLEAR
Yes
Λεπτομέρειες Προϊόντος
FC Series 330μF - 680μF